רוב בעלי העסקים שקועים בניהול השוטף של העסק, הם טרודים במשימות רבות לכן רבים מהם מתקשים לייצר התנהלות המגדילה ומפתחת את העסק תוך כדי היומיום. תהליך לייעול העסק נותן מענה להתפתחות העסק, ללא צורך לחפש אפיקי השקעה חדשים, אלא תוך שימוש במשאבים הקיימים של העסק לצורך זה. במיוחד לצורך זה אספנו בשבילכם שיטות מוצלחות לייעול העסק במינימום השקעה.

כדי לשפר את תפקוד העסק מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה במינוף עסקים ומספקת שירות מקיף הכולל בין היתר ייעוץ עסקי, ייעוץ ארגוני, ניהול כספים תקין ואחראי, גיוס אשראי אפקטיבי וכדומה.

ייעוץ ארגוני - הכירו את המתחרים

כבעלי עסק אינכם פועלים באזור ניטרלי. חשוב מאוד שתערכו מיפוי של המתחרים שלכם כדי לדעת מה הצרכים שניתן לענות עליהם בצורה טובה יותר על ידיכם, ולשאוב מהם השראה לרעיונות חדשים. חשוב לבצע זאת באופן תדיר מכיוון שהשוק שסביבכם משתנה כל הזמן.

במציאות של היום כל עסק חייב לעקוב אחרי המתחרים ושינויים בענף, לבחון את הצרכים המשתנים של הלקוחות וליצור בידול מהמתחרים כדי להשיג את התוצאות העסקית הרצויות.

היעזרו ביועץ ארגוני

ייעול העסק מחייב ידע מקצועי נרחב ומקיף, כדי לייעל את הארגון חשוב להביט על העסק ממבט על רחב, אך רוב בעלי העסקים, בעיקר העסקים הקטנים והבינוניים, עסוקים בנושאי הליבה של העסק ובמשימות השוטפות, לכן אין להם את היכולת לבצע זאת. לכן, חשוב להיעזר באנשי מקצוע - יועצים ארגוניים, שיעזרו לכם למקסם את ההכנסות ולפתח את העסק.

מכיוון שיש חברות ייעוץ אסטרטגי וחברות ייעוץ ארגוני רבות בשוק, חשוב שתבחרו יועץ ארגוני בעל ניסיון בתחום הייעוץ, המלצות והכשרה מתאימה, וחזון וגישה המתאימים לדרך שלכם. היפגשו עם מספר יועצים והשוו בניהם.   

העריכו ותגמלו את העובדים

העובדים הם המשאב החשוב ביותר שיש לעסק. חשוב לבצע הערכה תדירה של תפוקת העובדים בתחומי העסק השונים, למדוד את תוצאות העבודה שלהם, להפיק לקחים וליישם אותם בשטח. דרך טובה לתהליכי ייעול של העובדים היא לתגמל אותם. ניתן לעשות זאת על ידי העלאות במשכורת, בונוסים, ימי גיבוש וכיף והכשרות והשתלמויות על חשבון העבודה. כך תגדל המחויבות והמוטיבציה שלהם לעסק, וכתוצאה מכך גם התפוקות שלהם.

התייעלות טכנולוגית בעסק

יועץ ארגוני יכול להמליץ לבעל העסק על טכנולוגיות חדשניות היכולות לסייע לניהול תקין, יעיל ואיכותי יותר. למשל, אפשר להטמיע בארגון טכנולוגיות כמו חשבונית און ליין, מערכת CRM מקוונת, מערכת לדייר ישיר וכדומה.

עדכון המוצר באופן שוטף

מכיוון שאנו חיים בעידן טכנולוגי, שבו השינוי הוא הגורם הקבוע - חשוב לא לשקוט על השמרים, ויש לחשוב כיצד אנו מעדכנים ומחדשים את המוצר שלנו בהתאם לצרכי השוק המשתנים.

שמרו על הלקוחות הקיימים והפיקו מהם את המירב

שימור לקוחות הוא אחד הכלים החשובים בייעול העסק. כך ייפתח לכם בסיס יציב להכנסות ולהגדלתן בזמן התפתחות העסק. כמו כן יגדל הערוץ שיווקי "מפה לאוזן", שיעביר את המידע הרלוונטי עליכם ללקוחות פוטנציאלים חדשים. תחום ייעול נוסף שקשור לכך, הוא מיצוי והגדלת ההכנסה מהפניות הקיימות, המגדיל הכנסות בלי לגרום להוצאות נוספות.