אתה לא חייב לחכות, שהעסק שלך ייקלע לקשיים על מנת להסתייע בשירותי ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים. מרבית מבעלי העסקים, שפונים לקבלת השירות, מגלים, שלא רק שהוא מסייע להתאושש ממשברים כלכליים ובעיות בתחום תזרים מזומנים לעסק, אלא שהידע והכלים שהם מקבלים מעשירים אותם גם בכישורי ניהול לעסק לצד כישורי ניהול כלכלי, ובזכות אלו ניתן לסייע גם לעסק עובד להתייעל באופן משמעותי.

להקדים תרופה למכה

רבים חולמים לפתוח עסק, ועבור יזמים חדשים חשוב עוד יותר להיכנס לשוק עם הערכה פיננסית נכונה וראייה נכוחה של מצב השוק בהווה יחד עם השקפה נכונה לעבר העתיד הקרוב והרחוק.

לפני פתיחת העסק מומלץ לבחון יחד עם יועץ עסקי את מצבו הכלכלי של היזם ואת תקציב ההקמה שהעסק שלו דורש. לצד בחינת אלו כדאי לבנות מודל עסקי מפורט, שמתאר את עלויות המוצרים והשירותים של העסק והרווח הצפוי, לבחון את מקומו של היזם בשרשרת האספקה ולבחון את התחרות בשוק וקהלי היעד.

לכל עסק נוסחה להצלחה

ייעוץ עסקי הוא דבר חיוני עבור כל בעל עסק, ואף על פי שעדיף להיוועץ במומחים לפני פתיחת העסק, על מנת להיערך כראוי ולהתכונן מבעוד מועד לכל תרחיש, גם עבור עסקים קיימים, שנקלעו לקשיים ולמשבר פיננסי או ניהולי, יש דרך לצאת מהתרחיש המורכב בעזרת ייעוץ כלכלי לעסקים והכוונה מקצועיים.

בדרך כלל עסקים נקלעים למשבר כתוצאה משילוב של תמחור לא נכון, שפוגע ברווחיות העסק, יחד עם מקדמות מס גבוהות והחזרי הלוואות וריביות גבוהות. ואם לכל אלו נוספים גם קשיי גבייה, הרי לכם נוסחה מנצחת לבעיות תשלום לספקים ולעובדים ובעיות בתזרים המזומנים, שגוררים הגבלות מהבנקים.

סיבות נוספות שעלולות להעיד על ניהול לא נכון ולהוביל לקשיים כלכליים הן אבטלה סמויה כתוצאה מעודף עובדים, הגדרת תפקידים לא נכונה, ממלאי תפקידים שאינם מוכשרים דיים וכדו'.

במסגרת ייעוץ לעסקים קטנים ניתן לעלות על כל הכשלים והקשיים ולמצוא את הנוסחה שמתאימה לכל עסק באופן אינדיבידואלי ומדוייק.

האם כל עסק נועד להצליח?

התשובה היא חד משמעית כן! אך על מנת להצליח חשוב להקנות הרגלים פיננסיים נכונים, לבנות תוכנית עסקית, לחסוך כסף לטובת מהלכים עתידיים ולבנות תשתית שתסייע בהתמודדות עם תרחישים כלכליים שונים. חשוב לזכור, שאף פעם לא מאוחר מידי, ותמיד יש מה לעשות במקום לטמון את הראש בחול.

עוד חשוב לדעת, שבכל עסק יש עליות וירידות, אך רכישת כלים וידע מקצועי יחד עם התנהלות נכונה יכולים לסייע לכל עסק להתאושש מהתקופות הפחות טובות מבלי לאבד את כל ההישגים שהושגו בעמל רב לאורך זמן.

מה תקבלו במסגרת ייעוץ עסקי לעסקים קטנים?

במסגרת הייעוץ תקבלו ארגז כלים לצורכי ניהול כספים של העסק, שיסייעו לכם בתכנון תקציב ובבניית תוכנית עסקית כחלק מתהליך הייעוץ. תלמדו כיצד לנתח ולנהל את תזרים המזומנים, לתמחר את השירותים והמוצרים שהעסק מציע ללקוחות באופן רווחי, תרכשו כלים וידע להתנהלות מול הבנקים, ותלמדו כיצד להתמודד עם חובות והלוואות.

מיטיבי הלכת, שמוכנים לקחת את העסק שלהם צעד נוסף קדימה ילמדו כיצד לקבל החלטות מושכלות לגבי הרחבת העסק, אילו דרכים עומדות בפניהם לצורך הגדלת רווחי העסק וכיצד ניתן לחשב את הכדאיות והפוטנציאל הגלום ביוזמות עסקיות חדשות. כך שאם העסק שלכם עומד בפני שינוי או התפתחות, אם אתם מעוניינים לבצע השקעות ולהתאים את ההתנהלות הכלכלית של העסק לסטטוס החדש, ייעוץ כלכלי לעסקים קטנים הוא בדיוק מה שאתם צריכים.