כל בעל עסק יודע, שעל מנת להרחיב את העסק, לגדול או להשקיע צריך לצאת מאזור הנוחות. זה מצריך השקעה של זמן, עבודה, משאבים, וכמובן שגם השקעה של כסף. העניין הוא, שלא תמיד יש לעסקים כסף נזיל לטובת השקעה, וגם הבנקים לא תמיד ממהרים לתת לעסקים את הכסף מבלי להציג ערבונות יציבים וברי מימוש. לכן בעלי עסקים רבים פונים לחברתנו על מנת שנסייע להם במימון וגיוס אשראי לעסקים, שיעניק להם את המקפצה לה הם זקוקים כדי להתפתח ולגדול.

האפיקים דרכם ניתן להשיג מימון וגיוס אשראי לעסקים

  • הלוואה מהבנק או מגופים חוץ בנקאיים- בעוד הבנק אינו ממהר לתת אשראי לעסקים, לחברות פיננסיות בעלות יציבות כלכלית יש את האפשרות לקחת עבור בעלי העסקים את ההלוואה הנחוצה להם, ואפילו בתנאים משתלמים במיוחד. בין אם תבחרו לפנות אל הבנק בעצמכם או שתפנו לחברה שתיקח את ההלוואה עבורכם, כדאי להיערך היטב לפגישה עם נציגי הבנק, שיבקשו לראות תוכנית עסקית וידרשו לדעת מדוע אתם מבקשים את הסכום הדרוש לכם. ככל שתדייקו בנתונים ובסכום שנחוץ לכם, סיכוייכם להצליח גדלים.
  • גיוס השקעות ממשקיעים פרטיים או מוסדיים- במידה וקיימת תוכנית עסקית ברורה ומפורטת, ניתן לגייס הון דרך משקיעים פוטנציאליים. במקרים אלו יש לקחת בחשבון, שהמשקיעים יכולים להיות פעילים או לא פעילים, אך סביר שיידרשו שליטה חלקית בחברה. היתרון בגיוס הון בשיטה הזו הוא חסכון בריביות.

להשיג מימון בדרך הבטוחה

סיכוייכם להצליח בגיוס ההון יכולים להיות טובים הרבה יותר, אם תציגו באופן ברור ורהוט תוכנית עסקית מסודרת, שתפרוס את כל הצעדים שתנקטו על מנת שהמהלך העסקי יצליח. חשוב להמחיש את הנתונים בגרפים, טבלאות, מצגות וכל אמצעי המחשה שיכול לשרת את המטרה ולהיעזר באיש מקצוע מיומן כמו יועץ פיננסי לעסק, שידע לכוון ולמקד אתכם לאורך התהליך.

למה לעסקים קטנים ובינוניים קשה יותר לגייס אשראי

בדרך כלל נדרשים מאמצים רבים לצורך גיוס אשראי ומימון לעסקים קטנים ובינוניים. התנאים הנוקשים, הצגת בטחונות ומדיניות ההחזרים אינה פשוטה והמערכת אינה מקלה ראש. יחד עם זאת, פעמים רבות בעלי עסקים מתקשים לגייס הלוואות בגלל חוסר ידע או מיומנות משא ומתן לוקה בחסר, ובמקרים אלו ליוי של איש מקצוע יכול לסייע רבות.

וכשהבנק מסרב, זו לא העת להתייאש, כיוון שקיימות כיום מגוון קרנות סיוע  לעסקים במימון המדינה, שהוקמו ללא מטרות רווח על מנת לסייע בפתרון משברים כלכליים. הן מציעות מסלול החזרים גמיש ביחס לבנק וריביות נמוכות יותר.

כיצד החברות הגדולות מגייסות את הונן?

גודלו של העסק אינו בהכרח מעיד על הרווחים שהוא קוצר, ובדרך כלל דרושים לו משאבים רבים יותר כדי לפעול כשורה, לעמוד בתשלומים לספקים, במשכורות לעובדים, בשכירויות, במיסים וכו', ועל אחת כמה וכמה כשהוא מבקש להתפתח ולגדול. לכן גם חברות גדולות זקוקות לעיתים למימון ולגיוס אשראי אך תמיד מומלץ לקבל ייעוץ כלכלי לחברות מאיש מקצוע לפני שמבצעים כל פעולה. לרוע המזל, גם חברות גדולות נתקלות לעיתים בסירוב לקבלת אשראי, וכשהדבר קורה בגלל שבעל העסק אינו מיומן בניהול משא ומתן מול הבנקים, אין שונה מצבו מזה שבבעלותו עסק קטן. לכן כדאי לו, לבעל העסק הגדול או הקטן להיעזר במומחה לניהול כספים, כך שיגדלו סיכוייו לקבל את ההלוואה לה הוא זקוק.

ומה באשר לגופים חוץ בנקאיים? היתרון שבפנייה לגופים פיננסיים חוץ בנקאיים עבור מימון וגיוס אשראי לעסקים גדולים טמון בעובדה שאובליגו החשבון שלהם נשמר, וכך מסגרת האשראי שלהם בבנק לא נפגעת.

שורה תחתונה

עם פנייתכם לקבלת סיוע כספי לעסק, הן לצורכי השקעה והתפתחות והן לצורכי הגדלת תזרים המזומנים של העסק, עליכם לדאוג ל- 2 דברים: הצגת תוכנית עסקית וייצוג הולם, ובשניהם נוכל לעזור לכם. אתם מוזמנים להיפגש איתנו כדי לבחון את כל האפשרויות שעומדות בפניכם.