ניהול כספים, הוא הבסיס בניהול נכון של עסק. יזמים רבים יכולים להמציא ולהוביל רעיונות גדולים ופורצי דרך אך מתקשים בקריאת דוחות כספיים. מרגישים שאשליית המחזור החודשי מכה בכם שוב ושוב ללא ידיעה ברורה מה נשאר ממנו? צרו קשר עם שרי זאבי. כי כשם שעובד זוטר עובר על תלוש המשכורת שלו ובודק כיצד יחייבו אותו על מיסים או הוצאות מיותרות בסוף החודש, לא אמורה להיות סיבה שמנהלי העסק לא יבדקו את ההתנהלות הכספית שלהם באופן שגרתי.

ניהול כספים לעסקים וחברות

ניהול כספים במיקור חוץ - היכן בעלי עסקים מתקשים?

בפועל רבים לא יודעים כיצד ניהול כספים במיקור חוץ אמור להיעשות, היכן מתחילים את הניהול הפיננסי של העסק, מה נדרש מכל סוג עסק על פי החוק, מול אלו רשויות יש לבעל העסק חובות ועוד. גם עבור בעלי העסקים שיודעים כיצד לנהל את הפן הפיננסי של העסק זה לא פשוט. הקושי הגדול הוא להקצות לכך את הזמן הראוי מבלי שתיפגע הפעילות השוטפת של ניהול העסק. בעלי עסקים הרי עסוקים כל כך בניהול ובמינוף העסק שלהם, שמן הסתם לא נשאר להם זמן עודף עבור ניהול כספים במיקור חוץ, שהם המשאב העיקרי של העסק שלהם, שהוא גם המטרה שלשמה הם עובדים והכלי שבזכותו ממשיכים גלגלי המכונה להסתובב ולנוע. 

מה הפתרון?

הפתרון לבעיה הוא העסקת סמנכ"ל כספים, שינהל את כל מערך הכספים של העסק בשוטף ויחסוך לבעל העסק את כל ההתעסקות הזו, שממילא אינה בגדר ההתמחות שלו. הפתרון שלי בשבילך הוא פשוט להעסיק אותי, סמנכ"ל כספים אאוטסורסינג במשרה מלאה לעסק שלך. אני הכתובת אליה אתם צריכים לכוון. כשכל מערך הכספים של העסק מנוהל על ידי אדם אחד, שזו התמחותו, אתם יכולים להוריד מעצמכם המון טרדות ולנשום לרווחה. כל העבודה עלי, כדי שאת ההחלטות תוכלו לקבל בנחת.


יש מי שיכול לעשות זאת עבורכם -  שירותי ניהול כספים

שירותי ניהול כספים כוללים הרבה יותר מפיקוח על הכנסות והוצאות העסק. הראיה הרחבה של כל חשבונות העסק, ההלוואות וההחזרים שלו, הוצאות הספקים, המשכורות, ההשקעות ועוד הם רק חלק מהפרמטרים שמרכיבים את המשוואה הכל כך מורכבת הזו. 
לכן אני מציעה לקהל הלקוחות שלי שירותי ניהול כספים במיקור חוץ, שיפנה להם את הזמן להתעסק בעסק וישאיר לי את כל ניהול תזרים המזומנים של העסק, ביצוע הדו"חות הכספיים, ההתנהלות מול הבנקים והבקרה והפיקוח על מערך הנהלת החשבונות של עסק. כשהעסק שלכם בידיים מיומנות, מנוסות ומקצועיות, אתם יכולים להיות שקטים ורגועים, ובמקום לרדוף סביב הזנב של עצמכם, פשוט קבלו דיווח מלא באופן שוטף, וקבלו את ההחלטות הפיננסיות לעסק שלכם מתוך מקום רגוע ושליו.

תנהלו את הכסף שלכם ולא הוא ינהל אתכם - outsourcing ניהול כספים

יש לקחת את ניהול הכספים בעסק כדרך חיים. מרבית העסקים שנתקלתי בהם היו חברות שגילגלו סכומים עצומים של מיליוני שקלים בשנה, אך לא ידעו לאן הכסף הולך ואיך הוא מנוהל. לעיתים עסקים בהקמה לקחו הלוואות רבות ללא כיסוי, גם אם מדובר בהלוואות ללא ריבית, עדיין, ללא שירותי ניהול כספים העסק שלהם היה עלול להיפגע. ללא תכנון נכון וניהול  דוחות כספיים חודשיים היוצרים השוואה וניתוח נתונים הגיוני, נמנעת מבעלי העסק האפשרות לשלוט בצינור החמצן העיקרי של העסק - הכסף. ללא שליטה בניהול כספים הגיוני שהעסק לא ישרוד לאורך זמן ולבסוף יגיע למצב של חדלות פרעון. חשוב מאוד למנוע את הכניסה לחדלות פרעון. בעלי עסקים יכולים למנוע זאת. אך עם זאת ניהול כספים הוא מקצוע ומרבית בעלי העסקים והמנכ"לים לא יודעים לעשות את זה נכון. עסק שלא יודע לצפות את מצב חשבון הבנק שלו בעוד חודש, חצי שנה ואפילו שנה מהיום, כמוהו כאדם שהולך בשדה מוקשים עם רטייה על העיניים. בדיוק כשם שברור ליזם המקים עסק כי הוא חייב רואה חשבון כך, עליו לשכור את שירותיו של מנהל כספים מקצועי ומיומן, שיכול להציל את העסק מסגירה אפשרית.

אתם יודעים כמה הבנקים מרוויחים על אשראי לעסקים?

אחד הדברים שכואב לי לראות, ולצערי אני נתקלת בו לעתים קרובות מידי, הוא בעלי עסקים,  שלוקחים אשראי בבנקים ללא בדיקה מעמיקה בתחום. ברור שלצורך הקמת עסק יש צורך במימון ראשוני, אבל כשהבנקים מסרבים לתת מימון ללא בסיס וערבויות מוכחות, המצדיקות מתן אשראי גבוה, ודורשים ערבויות גבוהות ולעיתים מתנים אשראי כנגד בטחונות נזילים, יוצא בסופו של דבר שהלווים, בעלי העסקים, משלמים ריביות גבוהות על כספים שהיו אמורים להיות נטולי סיכונים. רק בחינה דקדקנית ואבחון עסקי ראשוני נכון יכול להביא לשינוי בתהליך ומחשבה אופטימית לעתיד. ניהול כספים נמצא בידיים שלכם ולכן חשוב שתתנהלו בצורה נכונה למען עתיד העסק שלכם.


בעל עסק, בין אם אתה חדש בעולם העסקים או כריש מיומן ומנוסה, אתה לא חייב לעשות את זה לבד. בוא לפגישת ייעוץ, בה נבחן את ההתנהלות הפיננסית של העסק שלך, ונסיק כיצד תוכל להתייעל ולהרוויח עוד יותר. רוב הסיכויים שלפחות תלמד מזה עוד דבר או שניים, וככל שתדע יותר, הסיכויים שלך להצליח גדלים בהתאם.