מקורות האשראי שיש לעסקים חלקם מוכרים וגלויים לנו וחלקם סמויים יותר. אז נכון שיש לנו את הבנק שלנו שיודע לתת מסגרת אשראי, הלוואות לטווח קצר והלוואות לטווח ארוך, ניכיון של צ'קים מסחריים. ישנן גם חברות אשראי שמציעות פתרונות מימון על ידי ניכוי כרטיסי אשראי.

במקום לקבל את ההכנסות מהעסקים בשני מועדים לחודש ניתן לתאם מול חברת אשראי כי תמורת פתרונות מימון יאפשרו הפקדה של ההכנסות שלנו אחת לשבוע או אפילו אחת ליום. פעולה זו מצמצמת את זמן ההמתנה להכנסות שלנו.

גופי אשראי נוספים הם גופים חוץ בנקאיים הנותנים הלוואות. דרך נוספת לקבל גיוס אשראי לעסקים היא פקטורינג, כלומר מימון עד שנקבל את הכסף. חברות אלו מאפשרות לנכות הסכמי התקשרויות, חוזה עבודה לפני שבוצעה עסקה.

פתרונות מימון ליבוא

אם רוצים להתחיל לבצע ייבוא ולכן צריכים מהבנק הלוואת ייבוא, הלוואה זו היא הלוואה שהעלויות שלה זולות יותר מהלוואה רגילה. בדרך כלל ניתנת כהלוואת גישור למספר חודשים.

הכסף לא נכנס לחשבון המלווה אלא מתבצעת סוג של ערבות בנקאית שמאפשרת את הבטחת תשלום העסקה עד הגעת הסחורה ווידוא ממשי כי הסחורה תקינה. לקוח של הבנק נותן לבנק אישור לבסוף לייצרן בחו"ל לשלם את הכסף לאחר קבלת הסחורה ליעד שהייתה אמורה להגיע אליו